1. Ana Sayfa
  2. YAZILIM
  3. Algoritma Neden Önemli ?
Trendlerdeki Yazı

Algoritma Neden Önemli ?

bilgilobi_yazılım

Bir proje yapacağımız zaman ilk önce yapacağımız projenin algoritmasını yaparız. Peki neden ilk önce algoritmayı yaparız ?, algoritma nedir ?, algoritma neden önemli ?, algoritmayı neden öğrenmeliyim ?, algoritma hakkında tüm bilgiler…

Algoritma Nedir ?

Algoritma, belli bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanan yoldur. Matematikte ve bilgisayar biliminde bir işi yapmak için tanımlanan algoritma, bir başlangıç durumundan başladığında, açıkça belirlenmiş bir son durumunda sonlanan, sonlu işlemler kümesine denir.

Algoritma Neden Önemli ?

Bir projeye başlarken ilk önce algoritmayı yapmamız gerekir. Algoritmayı yapmasak ne olur ? ; Algoritmayı yapmaz iseniz projeyi yaparken bir çok sorunla karşılaşırsınız. Algoritma ile projenizde yazacağınız kodların tasarımını yapıp planınızı yerleştirebilirsiniz. Böylelikle karşınıza çıkacak kodlama hatalarını daha önceden tespit edip sorunları çözebilirsiniz. Algoritma sayesinde girilecek verilerin nereden gelip nereye gönderileceği belirlenir. Bu sayede kolaylıkla kodlarımızı yazabiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap