1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Beş Konu İçin Google Earth ve Haritalar Dersleri

Beş Konu İçin Google Earth ve Haritalar Dersleri

bilgilobi_google
1

Google Earth ve Google Haritalar, çoğu zaman yalnızca coğrafya veya tarih dersleri için yararlı olduğu görülen favori eğitim teknolojisi araçlarımdan ikisi. Bu konulardaki dersler için iyi olsalar da, Google Earth ve Google Haritalar diğer alanlardaki dersler için kullanılabilir. Google Earth ve Google Haritalar’ı birden fazla alanda kullanmak için bazı fikirler ve kaynaklar. 

Dil Sanatları
Google Lit Gezileri muhtemelen Google Earth’ü dil sanatları bağlamında kullanmanın en popüler örneğidir. Google Lit Trips, kitap ve yazarlara dayanan Google Earth turlarıdır. Google Earth’te ve Google’ın Haritalarım hizmetlerinde öğrencileriniz bir kitaptaki önemli yerleri veya bir yazarın hayatındaki önemli yerleri vurgulayarak kendi turlarını oluşturabilirler. 

Bilim
Google Earth, öğrencilere ilginç jeolojik yer işaretlerini 3D olarak keşfetmeleri için harika bir yol sağlar. Google Earth’ün masaüstü sürümünde zaman kaydırıcıyı kullanmak, öğrencilere erozyon ve diğer doğal ve insan yapımı güçler nedeniyle peyzajdaki değişiklikleri gösterebilir. 

Google Earth’ün çevrimiçi olarak kullanabileceği bir ders planı sıkıntısı yoktur. Bakmamı tavsiye ettiğim Ac çifti, Rich Treves’in sel ve volkan dersleri  ve  Carleton College’daki Bilim Eğitim Kaynak Merkezinde oluşturulan bir Havza . 

Matematik
K-5 derslikleri için muhtemelen Tom Barrett Matematik Haritaları’ndan başlayacak daha iyi bir yer yoktur.bir site. Burada öğrencilerin ölçüm yapmalarını ve soruları cevaplamak için aritmetik kullanmalarını gerektiren Google Haritalar tabanlı kısa aktiviteler bulacaksınız. Etkinlikler, matematik ve coğrafyanın harika bir kombinasyonunu temsil ediyor. 

Ortaokul veya lise öğrencileriniz varsa, Real World Math’ı keşfetmek isteyeceksiniz . Gerçek Dünya Matematik’te, katıları, zaman dilimleri ve roket hacmini hesaplamada kullanılan kavramları öğretmek için Google Earth’ü kullanan ders planları bulacaksınız. 

Beden Eğitimi
Belki de Google’ın Haritaları’nın en sevdiğim kullanımı güvenli yürüyüş, yürüyüş ve bisiklet yollarını planlamak. Ayrıca, öğrencilerin yükseklik değişiminin rotaların tamamlanma hızını nasıl değiştirdiğini anlamalarına yardımcı olmak için Google Earth’ü de kullanabilirsiniz. 

Sanat
Google’ın Haritalarım araçlarını veya Google Earth’ün masaüstü sürümünü kullanarak öğrenciler, bir yerel sanat eserinin bulunduğu yerlerin, nerede oluşturuldukları ve sanatçıya ilham veren yerlerin yerlerini belirleyebilirler. Bir öğrencinin haritasındaki her yer işareti, resmin bir resmini, sanatçının resmini ve ya da sanat ile ilgili bir video içerebilir. Tam bir resim sağlamak için bir öğrenci metin ve sanat ve sanatçı hakkında daha fazla bilgi içeren bağlantılar içerebilir. 

Bu konuda biraz ilham almak için Monet Google Sanat ve Kültür’teydi. 

Kaynak : https://www.freetech4teachers.com/2019/03/google-earth-and-maps-lessons-for-five.html

Yorum Yap

Yorum Yap