İlginizi Çekebilir
bilgilobi_biyografi
  1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Charles Duryea Kimdir ?
Trendlerdeki Yazı

Charles Duryea Kimdir ?

charles-duryea-kimdir-bilgilobi
1

Charles Duryea Kimdir ?, Charles Duryea neler yapmıştır ?, Charles Duryea  Hayatı, Charles Duryea Hakkında bilinmesi gerekenler, Charles Duryea hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yazımızda…

Charles Duryea Kimdir ? Charles Duryea Hayatı

Charles Duryea 15 aralık 1861 yılında doğmuştur. Amerika’da doğmuş orada büyümüştür. Charles ve kardeşi Frank ilk başlarda Washington’da bisiklet üretiyorlardı. Bu iki kardeş ilerleyen zamanlarda Charles’in yaptığı benzinli araba tasarımı ile dünyaca ün kazanmıştır. Charles benzinli aracı tasarlarken, Frank ise araçları üretir ve test ederdi. Ayrıca Charles,”Duryea Motor Wagon” firmasının kurucu ortaklarındandı.

İlk arabanın nasıl ortaya çıktığını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

28 kasım 1895’de Chicago’da, Charles’in kardeşi Frank’in kullandığı araç Amerikanın ilk araba yarışını kazandı. Frank yarışı kazandıktan sonra Evanston, Illinois’e döndü. Frank araba yarışını kazandıktan sonra, ürettikleri arabaya talep arttı. 1896’da Charles ve Frank 13 otomobil üretti. Charles’in ürettiği bu araç ticari olarak üretilen ilk otomobil oldu. ” Duryea Motor Wagon ” adında açtıkları firma Amerika Birleşik Devletlerindeki en büyük otomobil fabrikası oldu.

1920 yılında Charles’in tasarladığı bu araç Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Müzesi’ne kaldırıldı. Duryea firması, 1917’de üretime son verdi. Charles Duryea, 28 Eylül 1938’de Philadelphia’da ölmüş ve West Oak Lane’deki Ivy Hill Mezarlığı’na gömülmüştür.

Kaynak : https://www.geni.com/people/Charles-Duryea/6000000005016531067

Yorum Yap

Yorum Yap