İlginizi Çekebilir
9.7
bilgilobi_s10_inceleme
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Elektrikli Otomobillerin 1000 Kilometre Menzile Ulaşmasını Sağlayacak Bir Batarya Geliştirildi

Elektrikli Otomobillerin 1000 Kilometre Menzile Ulaşmasını Sağlayacak Bir Batarya Geliştirildi

bilgilobi_teknoloji
-1

Innolith tarafından geliştirilen yeni nesil batarya teknolojisi, 1,000 Wh/kg enerji yoğunluğunu mümkün kılmakta. Bu sayede gelecekte üretilecek elektrikli otomobiller 1000 kilometre menzile artık sahip olabilecekler.

Elektrikli otomobiller her geçen gün biraz daha yaygınlaşmakta ve otomotiv endüstrisi, geleceğin elektrikli otomobillerde olduğunu kabul etmiş durumda. Fakat elektrikli otomobiller, mevcut batarya teknolojileri nedeniyle hala tek şarjda istenilen uzunlukta mesafeleri malesef katedemiyorlar. İsviçre merkezli bir şirket olan Innolith, yaptığı açıklama ile elektrikli otomobil sektörünü heyecanlandırmayı başardı.

Yapılan açıklamaya göre şirket, dünyanın ilk 1,000 Wh/kg enerji yoğunluğuna sahip yeniden şarj edilebilir bataryası olan Innolith Energy Battery’yi geliştirmeyi başarmış durumda. Böylesine yüksek bir enerji yoğunluğunun elde edilebilmiş olması durumu, yakın gelecekte elektrikli otomobillerin tek şarjla 1000 kilometre gibi inanılmaz mesafeleri gidebilecekleri anlamına gelmekte.

Innolith Energy Battery, böylesine yüksek bir enerji yoğunluğu elde etmek için bazı yenilikçi yaklaşımlar benimsemekte. Bataryanın önemli avantajlarından biri ise, maliyeti yükseltecek pahalı materyaller içermiyor olması. Ayrıca yanıcı olmayan inorganik bir elektrolit kullanılması, güvenlik konusunda da maliyetlerin düşmesini sağlayacak.

Innolith Energy Battery’nin pilot üretimine en kısa zamanda Almanya’da başlanılacaktır. Yeni bataryaların ticari kullanım için geliştirilmesi ve üretilmesi 3-5 yılı bulacak gibi görünüyor. Şirket, bu esnada otomobil üreticileri ile anlaşmalar kurmaya çalışacak. 2025-2030 yılları arasında her şeyin planlandığı gibi gitmesi halinde 1000 kilometre menzilli otomobilleri yollarda görebileceğiz.

Kaynak : https://www.webtekno.com/elektrikli-otomobillerin-1000-kilometre-menzile-ulasmasini-saglayacak-bir-batarya-gelistirildi-h66187.html
Yorum Yap

Yorum Yap