1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Facebook ‘ tan Apple Siri ‘ ye yeni Rakip, Facebook Asistan

Facebook ‘ tan Apple Siri ‘ ye yeni Rakip, Facebook Asistan

Facebook Amozon Alexa ve Apple Siri ' ye karşı yeni asistan geliştiriyor.

bilgilobi_Facebook_asistan

Facebook, Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’i ve Google Asistanı’nın beğenisine rakip bir asistan üzerinde çalışıyor.

Çaba, şirketin sanal gerçeklik Oculus kulaklıkları dahil olmak üzere uzun vadeli teknoloji projeleri ve donanımları üzerinde çalışan bölümünden çıkıyor.Redmond, Washington merkezli bir ekip, yeni AI asistanını kurma çabalarına öncülük ediyor. Facebook , konuya aşina birkaç kişiye göre Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si ve Google Asistanı’nın beğenisine rakip bir asistan üzerinde çalışıyor .

Teknoloji şirketi Facebook , 2018′in başından bu yana bu yeni girişim üzerinde çalışıyor. Şirketin sanal gerçeklik Oculus kulaklıklar da dahil olmak üzere donanım üzerinde çalışan bir bölümü olan şirketin artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik grubundan kaynaklanıyor.

Redmond, Washington merkezli bir ekip, geçtiğimiz aylarda şirketten ayrılan iki eski Facebook çalışanına göre yeni AI asistanını kurma çabalarına öncülük ediyor. Bu çaba, AR / VR direktörü ve Facebook Asistanı Ira Snyder tarafından yürütülüyor. Bu ekip, tanıdık iki kişiye göre akıllı hoparlör tedarik zincirindeki satıcılarla iletişim kuruyor.
Facebook’un asistanı kullanan kişilerin tam olarak nasıl öngördüğü belli değil, ancak potansiyel olarak şirketin Portal görüntülü sohbet akıllı hoparlörlerinde, Oculus kulaklıklarında veya diğer gelecek projelerinde kullanılabilir.
Kaynak : https://www.cnbc.com/2019/04/17/facebook-building-voice-assistant-to-rival-amazon-alexa-and-apple-siri.html
Yorum Yap

Yorum Yap