İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Gebelikte Su İçmenin Faydaları Nelerdir ?

Gebelikte Su İçmenin Faydaları Nelerdir ?

bilgilobi_gebelikte_suyun_faydası_nedir
1

Gebelikte olan bir anne,bebeğinin gelişimi için sağlıklı bir şekilde beslenmeli, yediklerine içtiklerine dikkat etmelidir. Özellikle fetüs için su ihtiyacı bebeğin daha sağlıklı olmasına ve gelişiminin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasına katkıda bulunmakta. Su bebeğin oksijenidir. Onun yeterli bir şekilde kesede olmaması demek risk demektir. Bebek zekâ geriliği yaşayabilir, doğum esnasında istenmeyen kalıcı rahatsızlıklar söz konusu olabilir. Bu nedenle bebeğin anne karnında iken gelişimini en iyi sağlayan temel kaynağımız sudur. Su mümkün oldukça çok alınmalı ve bu oksijen bebeğe en iyi şekilde verilmelidir.

Suyun miktarı günde yaklaşık 1.5 litre ayarında olmalıdır. Bir litre su da beş bardak ölçüsünde su bulunur. Bu amaçla gebe olan annenin gün içinde tüketmesi gereken su miktarı 10 ve 15 bardak arasında yer almaktadır.

Gebelik döneminde suyun iyi bir şekilde alınması ve zamanlamanın yerinde olması bebeğinizin daha iyi kesede yaşam savaşı vereceğini belirtir. Sağlıklı beslenmek için temel kaynağımız sudur. Bununla beraber süt ve süt ürünleri kemik gelişimi için önemli rol oynar. Zekâ gelişimi için ise balık ve omega3 bulunan meyve ve sebzeler bolca tüketilmeli suyun az olduğu zamanlarda meyvelerden gelen doğal vitaminli sular mutlaka alınmalıdır.Gebelikte su içmenin oldukça faydaları bulunmaktadır bunlar :

  • Bebek gelişimini en iyi şekilde tamamlar.
  • Suda bulunan vitaminler bebeğin zekâ gelişimine, kemik ve fizik gelişimine yardımcı olur.
  • Gebelikte bebeğin oksijen ihtiyacını su karşılar.
  • Gebe olan annenin doğum yapması daha kolay olur.
Yorum Yap

Yorum Yap