İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Google Dokümanlar’da Şablon Oluşturma

Google Dokümanlar’da Şablon Oluşturma

Google Dokümanlar'da nasıl özel şablonlar oluşturacağımızı gelin hep beraber görelim.

google_dokumanlar_bilgilobi

Kendinizi bir dokümanın taslağını tekrar tekrar oluşturur halde bulabilirsiniz. Bu nedenle gereğinden fazla zaman kaybetmiş olacaksınız. Bir şablonla kendinize çok büyük bir zaman kazandırabilirsiniz. Google Dokümanlar’da nasıl özel şablonlar oluşturacağımızı gelin hep beraber görelim.

Google Dokümanlar ücretsiz hesaplar arasından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli şablonlar sunmasına rağmen , herkesin ihtiyaçlarını karşılamaz. Özel bir şablon oluşturmak için birden çok kez kullanabilirsiniz, bunları oluşturmak için bu küçük geçici çözümü kullanmanız gerekir.

Tarayıcınızı çalıştırın, Google Dokümanlar ana sayfanıza gidin ve boş bir doküman, önceden hazırlanmış doküman veya Google’ın önceden hazırlanmış şablonlarından birini açın.

  • Artık belgenizde şablonunuz için kemikler bulunduğuna göre, dosyayı içinde “Şablon” kelimesi olan bir adla yeniden adlandırın. Dosya adını tıklatın, “Şablon” içerecek şekilde yeniden adlandırın ve bitirdiğinizde “Enter” tuşuna basın.
  • Ardından, dosya adının yanındaki klasör simgesini tıklayın ve Google Dokümanlar şablonları için yeni bir klasör oluşturmak üzere “Yeni Klasör” simgesini tıklayın.
  • Yeni klasöre bir ad verin ve oluşturmak için onay işaretini tıklayın.
  • Klasörü oluşturduktan sonra, şablonu Google Dokümanlar şablon klasörünüze kaydetmek için “Buraya Taşı” yı tıklayın.
  • Bu klasör artık gelecekte oluşturacağınız tüm şablonlar için yeni bir ana sayfa olabilir. Bu, Google Drive’ınızdaki her şeyi düzenli bir şekilde organize etmenin ve ekibinizin tüm üyeleri için kolayca bulunabilmesinin harika bir yoludur .

Kaynak : https://www.howtogeek.com/448754/how-to-create-templates-in-google-docs/

Yorum Yap

Yorum Yap