İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google’ın Çağrı Ekranı özelliği yakında Android One cihazlarına ulaşabilir

Google’ın Çağrı Ekranı özelliği yakında Android One cihazlarına ulaşabilir

Muhtemelen önce Motorola ve Nokia telefonlarına geliyor.

bilgilobi_google

Pixel 3 Ekim 2018’de piyasaya sürüldüğünde, en ilginç özelliklerinden biri Çağrı Ekranı oldu. Google Asistan’ın sizin için aramaları yanıtlamasına olanak tanıyan, aramayı cevaplamak veya sonlandırmak isteyip istemediğinize karar vermeniz için geçen yıl Pixel 2 ve Pixel serisine getirilmişti. Şimdi ise yakında Android One telefonlar için kullanıma sunulacak gibi görünüyor.

r/Android tarafından tespit edilen en son beta güncellemesinin bir parçası olarak Google Phone uygulamasına iki yeni bayrak eklendi. Eklenen içerik ise :

data_rollout__SpeakEasy.CallScreenEnglishUsForMoto__launch veri_rollout__SpeakEasy.CallScreenEnglishUsForNokia__launched

Gördüğünüz gibi, Çağrı Ekranının Motorola ve Nokia cep telefonları için geçerli olduğunu gösteriyor.

Biraz daha ileri sürerek, Google Phone uygulamasının yalnızca Google tarafından onaylanan belirli cihazlarda çalıştığını ve hem Motorola’da hem de Nokia’da ilgili ürün gruplarında Android One cihazlarının bulunduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, Çağrı Ekranının başlangıçta Motorola ve Nokia telefonlarıyla başlayabileceğini ve daha sonra diğer OEM’lerden Android One ahizelerine genişletilebileceğini düşünmekteyiz.

 

Kaynak : https://www.androidcentral.com/googles-call-screen-feature-may-soon-arrive-android-one-devices
Yorum Yap

Yorum Yap