İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Huawei HarmonyOS İşletim Sistemini Tanıttı , İşte Son Bilgiler
Trendlerdeki Yazı

Huawei HarmonyOS İşletim Sistemini Tanıttı , İşte Son Bilgiler

Huawei yöneticisi Richard Yu, şimdilik cihazlar Android üzerinde kalacağını söyledi.

bilgilobi_HarmonyOS
1

Huawei’den Yeni İşletim Sistemi HarmonyOS, İşte Gelişmeler

Huawei , mayıs ayında ABD Başkanı Donald Trump tarafından kara listeye alındığından beri , Huawei’nin kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını duymuştuk. Huawei , kendi işletim sistemlerini birkaç ay içerisinde hazır olacağını açıklamıştı.

Beklenen gün geldi ve bugün başlayan Huawei geliştirici konferansında HarmonyOS tanıtıldı.

Huawei geliştirici konferansında konuşan Huawei’nin Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu HarmonyOS’un telefonlarda çalışmaya hazır olduğunu söyledi, ancak  HarmonyOS’un henüz telefonlarda kullanmayacağını da belirtti. Richard Yu, şirketin Google’ın Android işletim sistemini kullanamadığı durumlarda HarmonyOS’un kullanıma hazır olduğunu söyledi.

HarmonyOS Neleri Destekliyor ?

Richard Yu, Android’den HarmonyOS’a geçişin birkaç gün alacağını söyledi.Yu, HarmonyOS Android, Linux ve HTML5 dahil olmak üzere çeşitli uygulama dillerini destekleyeceğini de belirtti. Yu , aynı zamanda Android gibi HarmonyOS’un da açık kaynak olacağını açıkladı.

HarmonyOS Ne Zaman Telefonlara Gelecek ?

HarmonyOS bu yıl  TV’lere ve diğer akıllı ekran cihazlarına yani akıllı bileklik , akıllı saatlere gelecek. İlerleyen zamanlarda daha fazla teknolojik alete geleceği söylendi.

Kaynak : https://www.cnet.com/news/huawei-unveils-harmonyos-operating-system-says-its-ready-for-phones/

Yorum Yap

Yorum Yap