1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Huawei P40 Pro, 10X optik zoom ile gelebilir
Trendlerdeki Yazı

Huawei P40 Pro, 10X optik zoom ile gelebilir

Huawei_P40_Pro_bilgilobi

Yaklaşan Huawei P40 Pro, F 4.0 diyafram açıklığına sahip yeni tasarlanmış bir 8MP periskop telefoto objektif kullanacak ve P40 Pro Huawei’nin 10X optik zoom ile gelen ilk akıllı telefonunu kullanacak.

Huawei P40 serisinin kamera özellikleriyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre Huawei, 2020 yılında da amiral gemilerine sunduğu kamera özellikleriyle büyük ses getirecek.

Huawei , akıllı telefon sektörüne büyük bir ses getirecek yeni bir özelliği sundu. Bu özellik şirketin daha önce benzerine rastlanmamış optik yakınlaştırma sağlayabilmek için periscope telefoto lensleri kullanmasıydı. Görünüşe göre Huawei 2020 yılında tüketicileri oldukça şaşırtacak.

Huawei P40 Pro , neredeyse kusursuz bir yakınlaştırma sunacak

Ming-Chi Kuo’dan gelen bilgilere göre yaklaşan Huawei P40 Pro , F 4.0 diyafram açıklığına sahip yeni tasarlanmış bir 8MP periskop telefoto objektif kullanacak ve P40 Pro Huawei’nin 10X optik zoom ile gelen ilk akıllı telefonunu olacak.

Huawei P40 Pro yeni periskop lens, optik zoom özelliklerinde anahtar bir yükseltme olarak hem prizma hem de ayna yapısını içerir. P30 Pro sadece bir prizma lensi ile birlikte karşımıza gelmekteydi, ancak Huawei P40 Pro periskop lensi 10x optik zoom elde etmek için 2 ayna ve geniş görüş açısını kullanacak.

Huawei P40 Pro ‘ nun bir alt modeli olarak karşımıza gelecek olan P40 ise 5x optik yakınlaştırma özelliği ile karşımıza çıkacak.  Tahminen bu özellik 2020 yılında Huawei ‘nin diğer akıllı telefonlarında da kullanılacak.

Ortaya konulan verilere göre , Huawei’nin 10x optik yakınlaştırma özelliği bulunan telefonlardan ilk bölümde 9 milyon , 5x optik yakınlaştırmaya sahip telefonlardan ise 28 milyon satış yapmayı hedefliyor.

Kaynak : https://www.huaweicentral.com/huawei-p40-pro-with-10x-optical-zoom/

Yorum Yap

Yorum Yap