1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Instagram takipçi sayısını arttırma
Trendlerdeki Yazı

Instagram takipçi sayısını arttırma

Instagram takipçi sayısı arttırma , Instagram takipçi sayısı arttırma yöntemleri , Instagram takipçi sayısı nasıl arttırılır ? , Instagram'da popüler olma , Instagram'da takipçi sayımı nasıl arttırırım ?

bilgilobi_Instagram_takipçi_sayısı_arttırma

Instagram takipçi arttırma veya bir diğer değişle Instagram takipçi sayısı arttırma işlemi hepimizin tercih ettiği yöntemlerden biri. Sosyal medyalarda hemen hemen hepimiz takipçi kasmanın , takipçi sayımızı arttırmanın yollarını arıyor ve deniyoruz. Fakat yapılan bu işte herkes aynı başarıyı elde edemiyor veya başarılı olamıyor.

Instagram da bulunan bir çok kullanıcı birden fazla hashtag kullanarak takipçi kazanabileceğini düşünmekte. Aslında yapılan yöntem doğru fakat aşırı hashtag kullanımdan dolayı bir yararı dokunmuyor. Instagram takipçi sayısı arttırma pek çok kullanıcı için kolay olmuyor.

Fakat Instagram’da takipçi kazanmanın düşünüldüğü kadar zor olmadığını sizlere belirtmek istiyoruz. Öyleyse , Instagram takipçi sayısını arttırma için neler yapmanız gerekiyor ?

Sizler için hazırlamış olduğum Instagram takipçi sayısı arttırma yazımıza geçelim.

Instagram takipçi sayısı arttırma : Hashtag Kullanımı

Instagram’da bulunan hashtag gönderilerinizin öne çıkması , diğer kullanıcıların karşısına çıkmasında önemli rol oynuyor. Hatta en iyi yöntemlerden birisi diyebilirim. Mutlaka hepimiz hashtag kullanmışızdır. Fakat bir çok Instagram kullanıcısı hashtag kullanımını abartıyor. Instagram’ın belirlemiş olduğu hashtag sınırı 30 hashtag sayısıdır. Tabi ki 30 dan fazla hashtag kullanabilirsiniz fakat öne çıkmazsınız. Daha fazla kullanıcı gelmez. İdeal olan hashtag sayısı 5 ile 10 tanedir. 10 tane den fazla kullanımlarda geri kalan etiketlerde öne çıkmayabilirsiniz. Fakat tabiki 30 hashtag veya 30 hashtag sayısından fazla kullanımı yapabilirsiniz. Ancak işinize yaramayacak , zararını bile görebilirsiniz.

Kullanılan hashtag konularına dikkat edin :

Instagram takipçi sayısı arttırma konusunda kullandığımız hashtaglerin konusuna da dikkat etmeniz gerekir. Eğer bilim , uzay gibi bir gönderi attıysanız bu gönderi ile ilgili bir hashtag atın. Farklı bir konuyu içeren bir etiket atmayın. Eğer farklı konularda hashtag etiketi atarsanız kullanıcılar sizin gönderinizi dikkate almayacaktır.

Sürekli Paylaşım Yapmak

Aslında en önemli olan konu tam da burasıdır. İnsanlar bir sayfayı takip ettiklerinde bu sayfada gönderi var mı ? , var ise sürekli gönderi atılıyor mu ? gibi ifadelerde bulunabiliyorlar. Sürekli paylaşım yapmak Instagram algoritması için önemlidir. Bir sayfa günde 1 veya 2 adet gönderi atıyor ise ( tabi aynı şey kullanıcı sayfaları içinde geçerlidir.) bu sayfa aktiftir. Ve gönderinin altına atmış olduğu hashtaglerde daha çabuk öne çıkar. Sayfanın etkileşimi artar.

Güzel Bir Gönderi Tasarımı

İnstagram takipçi sayısı arttırma konulu yazımızın son başlığı ise ” güzel bir gönderi tasarımı ” hazırlamaktır. Hazırladığınız gönderilen insanların ( kullanıcıların ) dikkatini çekmelidir. Hepimiz gözüme hitap eden görselleri severiz değil mi ?

Tasarımlarınızı hazırlarken insanların dikkatini çekecek bir tasarım hazırlamayı unutmayın.

Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz bir soru varsa yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap