1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. İOS için Gmail Kaydırma Eylemleri Daha Kullanışlı Hale Geldi

İOS için Gmail Kaydırma Eylemleri Daha Kullanışlı Hale Geldi

Neredeyse bir yıl boyunca Android kullanıcılarının kullanımına sunulan özellik, bir e-postayı kaydırdığınızda size iletilerinizi çok daha hızlı bir şekilde düzenlemenize yardımcı olan çok daha fazla seçenek sunmakta.

bilgilobi_gmail
1

Google, iPhone için Gmail uygulamasına bazı kullanışlı özelleştirilebilir kaydırma işlemleri ekledi.

Neredeyse bir yıl boyunca Android kullanıcılarının kullanımına sunulan özellik, bir e-postayı kaydırdığınızda size iletilerinizi çok daha hızlı bir şekilde düzenlemenize yardımcı olan çok daha fazla seçenek sunmakta.

Güncellemeden önce, iPhone’daki Gmail size yalnızca bir e-postayı kaydırarak silme seçeneği sunmuştu. Şimdi, ise aşağıdakilerin tümünü gerçekleştirebilirsiniz:

  • arşivleme
  • okunmuş / okunmamış olarak işaretleme
  • erteleme
  • başka bir klasöre taşıma.

gibi seçenekleri artık kullanabilirsiniz.

Kaydırma yapılandırma ayarlarına Gmail iOS uygulamasına gidip Ayarlar> Kaydırma eylemleri seçeneğine geçip, ardından sizin için en uygun kaydırma seçeneklerini seçerek erişilebilirsiniz.

Google , yeni iOS özelliğini açıklayan bir blog gönderisinde , “E-postanızı hızlı bir şekilde tetiklemek için hızlıca kaydırma işlemlerini kullanmaya ek olarak, aynı zamanda bildirimlerinizi de açmak için aynı işlemleri kullanabilirsiniz” açıklamasını yaptı . “Örneğin, e-postaları ertelemek isterseniz, bir Gmail iOS bildirimine (3D Touch) uzun basıp, e-postanın ne zaman erteleneceği tarihi ve saati seçmek için doğrudan ‘Ertele’yi tıklayabilirsiniz.”

Google, yeni özelleştirilebilir kaydırma işlemlerinin Perşembe’den itibaren kullanıcıları piyasaya sürmeye başladığını, ancak bu özelliğin herkes için kullanıma gelmesi birkaç hafta sürebileceğini söyledi.

İOS için geliştirilmiş kaydırma özelliğinin eklenmesi, web şirketi hem Android hem de iOS kullanıcıları için Gmail uygulaması için yeni bir görünüm başlattı ve bunun bir kaç ay içerisinde geliceğini söyledi. Yenilenen tasarım, daha basit bir arayüz için daha az renk kullanıldı ve böylece Gmail ‘ de mailinizi daha rahat okuyabilmenizi,odaklanabilmenizi sağlanmış oldu.

Ayrıca, fotoğrafları açmanız veya konuşmaları kaydırmanız gerekip gerekmedikten sonra fotoğrafları ve diğer ekleri görmenin daha kolay bir yolunu sunmakta ve tüm mesajlarınıza daha hızlı erişmek için kişisel ve iş hesapları arasında geçiş yapmak artık daha kolay bir hal almış oldu.

Yeni görünüm ayrıca, arama düğmesini ekranın en üstünde daha belirgin bir arama çubuğuyla değiştirildi ve uygulamada, dokunarak arama yapmak isteyebileceğiniz bağlantılar gibi bir e-postada şüpheli bir şey görürseniz güvenlik açısından belirgin kırmızı uyarılar ortaya çıkıyor.

 

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/mobile/gmail-for-ios-finally-gets-handy-customizable-swipe-actions/?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds

Yorum Yap

Yorum Yap