1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Minimalizm nedir?

Minimalizm nedir?

minimalizim "yokla yetinmek" veya "idare etmek" değildir çünkü birçok çeşiti bulunmaktadır, bu yazımda minimalizimi yüzeysel bir şekilde değineceğim.

MoreWithLess-750x375

Minimalizm Nedir ?

Selamlar öncelikle minimalizm “yokla yetinmek” veya “idare etmek” değildir çünkü birçok çeşiti bulunmaktadır, bu yazımda minimalizmi yüzeysel bir şekilde değineceğim. Sadelik, gerek duyulmayan her şeyden uzaklaşma, kurtulmadır, bir saç fırçanız varsa tarak gereksizdir.

Bir diğer yandan, tasarımda sadeliktir Google’ın Appel’ın bu kadar öne çıkmasını sağlayan gereksiz reklamlar, renkler, sinir bozan çıkıntılardan kurtularak sade, minimalist ve bu şekilde şık bir görünüm kazanmışlardır aynı zamanda Steve Jobs, Mark Zuckerberg gibi Ceoların sürekli aynı kıyafetleri giydiğini ve hatta saat bile takmadıklarını fark etmişsinizdir, bu bile bir minimalistlik olarak geçer.

Aynı kavram hayatımızda da vardır okul hayatınızda bir iki kalem ile dönemleri atlatan arkadaşlarınız var mıydı? ve diğerleri, kalem kutusu patlamaya hazır gibi duran arkadaşlarınız? tek kalem ile dönem bitiren kişilere bile minimalist denebilir, tabii bu durumun okulu sevip sevmemesi ile ilgisi yoksa.

Hayatımızın bu dönemlerinde gereksiz hayvan öldürmek, gereksiz ayakkabılar, harcamalar, kumaşlar vs. hepsinin altında doğayı katletmek yatıyor, tabii havyan öldürmeye karşı olanlar vegan olma yolunda ilerliyorlar, veganlıkta bir minimalizm midir? tartışılır tabii, demem o ki kim olursanız olun minimalist olmamak için bir nedeniniz yoktur ve eminim ki hayatının bir döneminde herkes minimalistti.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 9 ay önce

    Merhabalar ? Sade yaşam konulu ilham veren yazınız için çok teşekkürler. ? Daha verimli bir yaşam sürmek için sadeleşmek ve azalmak hepimiz için faydalı bir eylem. Bu doğrultuda, giymediklerimizi satarak ya da başkalarıyla paylaşarak elden çıkarmak hafiflememizi sağlıyor. Sade yaşam üzerine izninizle ben de sizinle makalemi paylaşmak isterim: www.tarz2.com/yeni-yila-daha-hafif-gir ? Yeni yıl yaklaşırken ilham olması dileğimle, çok sevgiler. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir