İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Mobil Uygulama Önerileri ( Harika Uygulamalar )
Trendlerdeki Yazı

Mobil Uygulama Önerileri ( Harika Uygulamalar )

bilgilobi-mobil-uygulama-önerileri
1

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere çok başarılı ve faydalı düşündüğüm 5 tane uygulamadan bahsedeceğim. Gelin şimdi o uygulamaları tanıyalım.

CAPTURE (İOS)

İlk uygulamamız capture. Bu uygulama şimdilik sadece İOS’da bulunuyor. Bildiğiniz üzere iphone 10 ile birlikte 10R ve 10S cihazlarda derinlik sensörü ve dotProject bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde ise kullandığımız emojiler başarılı bir şekilde çalışıyor. Bu uygulamada iphone’da bulunan derinlik sensörü kullanılarak her hangi bir objeyi ya da birisini üç boyutlu olarak taramanıza imkan sağlıyor. Bu taramaları yaparken biraz zorlanabilirsiniz. Fakat taramayı doğru bir şekilde yaptığınızda ise ortaya güzel sonuçlar çıkabiliyor. Daha sonradan yaptığınız bu taramaları telefondan izleyebilir ve dilerseniz bu taramaları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bir diğer faydası ise uygulamaya üye olur iseniz tarama yaptığınız projenin obj dosyasını size veriyor. Bunun sayesinde de 3d yazıcılardan baskı alabilirsiniz. Uygulamayı app store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Uygulamada Türkçe dil desteği bulunmamakta.

CLIP CLOUD ( Android )

Clıp Cloud çok güzel düşünülmüş uygulamalardan birisi. Bazılarımız telefondan aldığımız notları bilgisayara atmak için kendi kendine mail atarak bu işi çözebilir. Fakat clıp cloud uygulaması sayesinde bu işlemi sonlandırabilir, daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu uygulamanın özelliği telefonunuzda yazdığınız herhangi bir yazıyı kopyalayıp bilgisayarda herhangi bir yere yapıştırmasıdır. Uygulamanın çalışabilmesi için bilgisayarınızda chrome yüklü olması gerekiyor. Uygulamayı kullanmak için ilk olarak telefonunuza clip cloud uygulamasını indiriyorsunuz. Daha sonra chrome web mağazasından clıp cloud eklentisini bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Telefonunuz ile senkranizasyon olabilmesi için google hesabınız ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Böylelikle uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hypocam ( ios&android )

Bu uygulama siyah,beyaz fotoğraf çekmeyi sevenler için çok faydalı bir uygulama olacaktır. Uygulama içerisinde bulunan filtre ve ayarlar sayesinde resimlerinizi ayarlayabilirsiniz. Uygulama içerisinde kendisine özel bir kamerada bulunmakta. Uygulamak istediğiniz filtreyi ve bir takım ayarları yapıp fotoğrafları çekebiliyorsunuz. İsterseniz de önceden çekilmiş fotoğraflar üzerinde de bir çok ayarlamalar yapabiliyorsunuz. Uygulamada instagram içinde çerçeve ekleme özelliği bulunuyor.

FYUSE ( ios& android )

Bu uygulamada sıradan fotoğraflar çekmek yerine hareketli,panaromik fotoğraflar çekmenize olanak sağlıyor. Ücretsiz olarak bu uygulamayı indirebilirsiniz.

GOOGLE TRİPS ( ios & android )

Tatil severler için çok ideal bir uygulama. Uygulama sayesinde gitmediğiniz bir çok şehir hakkında bilgi bulabilirsiniz. Örneğin yapılabilecekler altında sizlere gezilebilecek yerleri sunuyor.Bunların içerisinden ilginizi çeken yerleri konumu,telefonu, ilgili youtube videoyu ve insanların yorumlarınıda görebiliyorsunuz. Dilediğiniz yerleri favorilere alarak kayıt edebiliyorsunuz. Gideceğiniz yerde ne tarz ulaşım araçları var, toplu taşıma kaça kadar çalışıyor, acil bir durumda hastane ve polis numaraları hakkında bilgiler veriyor.

Sizinde önerdiğiniz uygulamalar var ise yorumlara yazabilirsiniz.

Mobil oyun önerili yazımızı görmek için buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Güzel ve başarılı bir şekilde iş yürütüyorsunuz ellerinize sağlık.

  2. Emeğinize sağlık

  3. Helal olsun, umarım gereken ilgiyi görür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir