İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Oppo , Yandan Açılır Kamera Patenti Aldı
Trendlerdeki Yazı

Oppo , Yandan Açılır Kamera Patenti Aldı

Oppo , tam ekran akıllı telefon tasarımı için bir çok proje hazırlıyor.

oppo_patent_bilgilobi

Oppo , tam ekran akıllı telefon tasarımı için bir çok proje hazırlıyor. Bu zamana kadar kamere şekli olarak çentikli, damla şekilli,yukarı açılır ve dönen kameralar gördük, ancak Oppo’nun yeni bir patenti bize yine ilginç bir bakış açısı getiriyor. Şimdiye kadar tüm pop-up kameralar genellikle telefonların üstünde oturuyor ancak CNIPA (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) veritabanında bulunan bir Oppo patenti bize yana monte edilmiş bir açılır kamera ile ilgimizi kendisine doğru çekiyor.

   

Patent çizimleri motorlu kamera modülünün telefonun sağ tarafına yerleştirildiğini ortaya koyuyor. Akıllı tasarım, açılır kamerayı kullanılmadığında arkaya yaslanacak şekilde yerleştirmektedir. Arkada, pop-up mekanizmanın altında iki kamera daha ve LED flaşın da olduğunu görüyoruz, bu sayede sade bir görünüm elde edilmiş oluyoruz.

Referans bir görüntü.

Telefonun sağ tarafı güç düğmesi bulunurken, sol tarafında ise ses açma – kapama düğmeleri ve sim yuvasının bulunduğunu görüyoruz. Alt kısımda ise bir adet hoparlör ve C Tipi şarj ve kulaklık girişi bulunuyor.

Bu patentin ne zaman gerçek bir telefona başvurabileceğine veya hiç olup olmadığına dair net bir gösterge yok. Oppo, tüm patentlerini üretim cihazlarına uygulamıyor, ancak yakın zamanda Oppo’nun akıllı cihazlarında bu mekanizmayı görebiliriz.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/oppo_patent_reveals_smartphone_with_side_popup_camera-news-40840.php

Yorum Yap

Yorum Yap