İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Samsung Galaxy Note 10, Fiziksel Tuşa Ve Kulaklık Girişine Sahip Olmayabilir
Trendlerdeki Yazı

Samsung Galaxy Note 10, Fiziksel Tuşa Ve Kulaklık Girişine Sahip Olmayabilir

Samsung'un ilerleyen zamanlarda piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni amiral gemisi telefonu Galaxy Note10'un jack girişinin ve fiziksel tuşlarının olmayacağı iddia edildi.

bilgilobi_teknoloji
1

Samsung Note Serisine Yeni Bir Üye Ekliyor

Samsung son zamanlarda Note serisine yeni bir telefon ekleme telaşında. Yeni eklenecek bu telefonun ismi Galaxy Note 10 olarak adlandırılacak. Samsung , eğer zaman çizelgesine uyarsa yeni telefon ağustos ayında gelebilir. Telefonun tam özellikleri daha açıklanmış değil. Fakat verilen bazı bilgilere göre bir ön izleme belli oldu. Bu bilgilere göre telefon 2 farklı model ile karşımıza geliyor. Bataryası 4500 mAh , 19:9 ekran kasa oranı olacağı ve ön tarafta ekranın üzerinde nokta kadar bir selfie kamerası bulunacağı biliniyor.Şimdi ise ortaya yeni bir iddia atıldı. Samsung’un çalışmalarını yakından takip eden, genellikle doğru bilgi veren bir kaynağa göre samsung’un çıkaracağı yeni Galaxy Note 10 ‘ da 3.5mm kalınlığında olan kulaklık jack girişi ve fiziksel tuş bulunulmayacağı iddia ediliyor.

Kulaklık girişinin olmaması ile telefonun kalınlığını azalacağının belirtisini doğuruyor. Peki kulaklık sorunu nasıl giderilecek ?Burada karşımıza iki seçenek çıkıyor. Bunlardan ilki kulaklık girişi şarj soketi olan yerden harici bağlantı ile olması. Böyle bir bağlantı olabilir fakat Samsung Note 10 için garip duracağını düşünmüyorum. Bir diğer seçenek ise kablosuz kulaklıklar. Kablosuz kulaklık ile bağlantı yapılabilinir. Samsung Galaxy Note 10 kablosuz kulaklık ile gelir ise bu durum kullanıcılara şarj sıkıntısı çıkarabilir. Bu durum kullanıcıları pek memnun etmeyebilir.

Bu bilgiler şu an için bir iddia olsa da önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi planlanan Samsung Galaxy Note10’ların fiziksel tuşları ve kulaklık jack girişinin olmaması ihtimali biraz daha makul görünüyor. Bilgilerin doğrulanması ve daha çok bilgiye sahip olmak için Samsung’dan yapılacak olan açıklamaları beklememiz gerekiyor.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/galaxy_note10_wont_have_a_headphone_jack_or_physical_buttons-news-37317.php

Yorum Yap

Yorum Yap