İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. YAZILIM
  3. Sesli Komutlarla Arduino Programlama

Sesli Komutlarla Arduino Programlama

HeyTeddy, kullanıcıların Arduino'yu sesli komutlarla ve ekran öğreticilerinin yardımıyla programlamasına izin veren yeni bir projedir. Arduino programlama hakkında daha fazla bilgi ...

arduino_sesli_komut_verme_bilgilobi

Programlama değerli bir beceridir, ancak öğrenmek zor olabilir. Fakat, yeni öğrenenler için zorluk seviyesini azaltmaya çalışan birçok proje var. HeyTeddy ise bunlardan biri. HeyTeddy, kullanıcıların Arduino’yu sesli komutlarla ve ekran öğreticilerinin yardımıyla programlamasına izin veren yeni bir projedir.

Başlangıçta sistemi gördüğünüzde sizlere yavaş veya kullanışsız gelebilir fakat oldukça yararlı bir sistem. Kullanıcılar, Amazon Alexa cihazı kullanarak sistemle iletişime geçebilir. HeyTeddy’e örneğin ; “ sensörü nasıl kullanırım?” gibi sorular ve “Set pin 10 ila 250” gibi sorular sorabilir ve HeyTeddy sizlere doğrudan cevap verebilir.

Sistem mesleki gelişim görevlerine uygun olmasa da, yeni başlayanlar için bir eğitim aracı olarak faydalı olabilir. Sistem, kullanıcılara hem bir breadboard’daki donanım kurulumunu hem de işler çalışmadığında yapılan testler boyunca rehberlik edebiliyor. Deneyim seviyesi arttıkça, doğrudan düzenleme için kod Arduino IDE’ye aktarılabilir.

Aşağıda bulunan video ile kısa bir demo izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://hackaday.com/2019/12/20/programming-arduinos-with-voice-commands/

 

Yorum Yap

Yorum Yap