İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Sevdiğiniz mesleği nasıl bulabilirsiniz?

Sevdiğiniz mesleği nasıl bulabilirsiniz?

Meslek seçerken sevdiğiniz mesleği nasıl bulabilirsiniz?

bilgilobi_meslek
1

Başarılı olan insanlar genellikle sevdikleri işi yapanlardır ki böylece işler kötüye gittiğinde işlerine devam edebilirler ve meslekte başarılı olurlar

“Sevdiğin işi yaparsan ömür boyu çalışmazsın”

Peki ama nasıl?

Meslekte başarılı olmak 

Hemen hemen herkes iyi paralar kazanıp iyi işler çıkartmanın yollunu sevdiği işi yaparak elde edeceğini bilir, peki ama neyi sevdiğimizi nereden bileceğiz?

Sizlerle beraber meslekte başarılı olmak hakkında bilgileri okuyalım.

Bir çok farklı kaynaktan meslek testleri, kişilik testleri vb. uygulamalar görmüşüzdür bu testler izlere bir fikir verebilse de bazen yetersiz kalabilirler, önerim tek bir kaynağa bağlı kalmayın ve odağınızı genişletin, günlük hayatta ne yaptığınızı değil, ne yaparken saatlerin uçup gittiğini bulun, sizin yüzünüzü güldüren, enerji veren kaynak aradığınız soruların cevabı olacaktır ve mizaç testleri.

Birçok yerli/yabancı dernek,organizasyon ve kurum insan beyninden yola çıkarak bir düzüne soru ile( ki bu sorular sürekli birbirini tekrar eden bazen ise çıldırmanıza yol açan sorulardır) kişilik yapınızı, hangi mesleklerin size uygun olup olamayacağını, hangi tip mizaçların sizinle daha iyi anlaşabileceklerine kadar bilgiyi sizlere sunabilirler. Gelişen girişimler, uygulamanlar sizlere apayrı fırastlar sunabilir ve en doğru seçeneği yapmanıza yardım edebilirler. Sonuç olarak bir meslek seçemeseniz bile size en yakınını bulup denemek size bir şey kaybettirmez, neyi sevmediğinizi gösterir ki bu daha önemlidir.

Yorum Yap

Yorum Yap