İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. sağlık
 3. Su İçmenin Vücuda Faydaları

Su İçmenin Vücuda Faydaları

bilgilobi_sağlık

Bugün sizlere vücudumuzun yapı taşlarından biri olan suyun vücudumuza olan faydalarından bahsedeceğim. Suyun vücudumuza faydaları nelerdir ?, Su içmenin vücuda faydaları nelerdir ? gibi sorularınızı cevaplayacağım.Tüm doktorların ve diyetisyenlerin söylediği günde en az 8 bardak su içmemizi istemelerinin nedeni ; Toksinlerin atılması, vücut ısımızın dengelenmesi gibi birçok yaşamsal fonksiyonumuzu kontrol eder.

Peki su içmenin vücuda faydaları nelerdir ?

 • Ağız kokusunu engeller : Günlük aldığımız besinin ve su miktarının az olması vücudumuzun üretmekte olduğu tükürük miktarı azalmaktadır. Tükürük üretiminin azalması, ağız temizliği için gerekli olan sıvıyı içmezsek yetersiz kalmaktadır. Bu durum ise ağız kokusuna sebeb olmaktadır.
 • Saçlara sağlık katar : Suyu yeteri kadar içmediğimiz zaman saç kuruluğuna,kırılmalara,kepeklenmeye ve saç kayıplarına neden olmaktadır. Su, sadece sacımızı nemlendirmekle kalmaz vücudu temizleyerek sağlıklı, ipeksi ve parlak saçlara kavuşmamızı sağlar. Ayrıca saçlarımızı dahada güclü yapıda olmasını sağlar.
 • Hafızamız için gereklidir : Beynimizi korumak için su tüketimimize dikkat etmek gerekir. Susuzluk unutkanlık, dikkat süresini, hareket yeteneğini olumsuz şekilde etkiler. Bu sorunları iyileştirmek ve daha iyi hale getirebilmek için doğal mineralli pH’ı yüksek olan suları tercih etmemiz gerekir. Su , beyin fonksiyonlarının tümünü hızlandırır. Yeteri kadar su olmadığı zaman beynimiz daha yavaş çalışır.
 • Kabızlığın önüne geçer.
 • Stresle savaşır
 • Böbrek taşı riskini azaltır.
 • Kalp dostudur.
 • Reflünün en doğal tedavi yöntemidir.

Bu yazımızda sizlere bahsaettiğimiz ” su içmenin vücuda faydaları ” ile vücudumuzda suyun ne kadar önemli yer kapladığını görmüş oluyoruz. Su içmenin vücuda faydaları saymakla bitmez. Biz sizlere bunlardan bir kaçını anlatmış olduk. Su içmeyi unutmayın…

 

Kaynak : https://blog.adimsay.com/suyu-sicak-mi-yoksa-soguk-mu-icmeliyiz/

Yorum Yap

Yorum Yap