İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. YAZILIM
  3. Sublime Text 3 Hızlı Kod Yazma

Sublime Text 3 Hızlı Kod Yazma

bilgilobi_html
1

Merhaba arkadaşlar bugün sublime text 3 üzerinde daha hızlı kod nasıl yazarsınız onu göstereceğim.

Öncelikle buraya tıklayarak açılacak web sayfasına gidin. Daha sonrasindan sublime text 3 iç ayar kurulumu için bir kod göreceksiniz. Oradaki kodu kopyalayın. Daha sonradan sublime text 3 içerisine tekrar gelin. Yukarıdaki sekmelerde bulunan view seceneğine tıklayın. View seceneğinin içerisinden show console seciniz. Aşağıda küçük bir pencere açılacak. O pencerenin içerisine kopyaladığınız kodu yapıştırın. Daha sonra ctrl+shifr+P tuşlarına aynı anda basınız, bastıktan sonra karşınıza sublime text 3 içerisinde bir pencere acılacak. Daha sonrasında açılan pencereye install yazınız. İnstall yazdığınızda karşınıza çıkan ilk ” install package ” seceneğini seçiz. Seciminiz ardından sublime text 3 üzerinde yeni bir pencere acılacak. O pencerenin içerisine emmet yazarak ilk çıkan seceneği indiriniz. Bu sayede kodlarınızı daha hızlı yazabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse ;

Sublime text 3 içerisine .umut yazınız. Yazdıktan hemen sonra ctrl+e tuşuna basınız. Bu işlemi uyguladığınızda div kodları gelmiş olucak.

 

Ayrıca sublime text 3 üzerinde aynı olayı css için de yapabilirsiniz. Aynı şekilde emmet yazdığımız yerine emmet css yazıp indirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap