1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. TCL, 2019 yılının ilk çeyreğinde esnek OLED üretimine başladı
Trendlerdeki Yazı

TCL, 2019 yılının ilk çeyreğinde esnek OLED üretimine başladı

bilgilobi_teknoloji
1

TCL geçtiğimiz şubat ayında katlanabilir ekranlı telefonları piyasaya sürmeye söz vermişti, şimdi ise verdiği sözün ilk önemli adını atmaya başladı.

Çin’deki tesisi için Japonya ve Güney Kore’den LTPS ekipmanı satın aldı; burada, Huaxing Optoelectronics adlı ekran bölümü ile AMOLED panellerini 2019’da üretmeye başlaması bekleniyor.

TCL yönetimi, Huaxing’in hem yıllık satışlarda hem de kârda çift haneli büyümeye ulaştığından emin olduğunu belirtti. 2019 yılının ilk çeyreğine ilişkin LTPS-LCD üretimi 27.2 milyon $ ‘a ulaştı ve dünyada tek bir tesis bulunan şirketler arasında üçüncü sırada yer aldı. Şirket ayrıca “bazı birinci sınıf telefon üreticileri” ile bir anlaşmaya ulaştığını söyledi.

TCL Group, sadece akıllı telefon işini değil, akıllı TV’yi de sallamayı hedefliyor. Daha önce gelen bir Huawei Smart TV ile ilgili raporlar, sektörün içerdekileri tarafından desteklendi, tam olarak Huaxing’in 65 inçlik panel üreteceğini iddia ederken, 55 inçlik model ise Huawei ile birlikte üretim yapan Huawei ile çalışan bir Çinli ekran üreticisi olan BOE tarafından ele alınacaktı.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/tcl_starts_flexible_oled_production_in_q4_2019-news-37321.php

Yorum Yap

Yorum Yap